Aktualności

Wielka radość piłkarzy i kibiców w Rachowicach. Drużyna wywalczyła awans do Ligi Okręgowej w sezonie 2010/2011

W Rachowicach od ponad pół wieku  z przerwami  istnieje  drużyna piłkarska.  

Do największych sukcesów drużyny należy zaliczyć trzykrotne zdobycie pucharu Burmistrza Sośnicowic w latach 1996, 1997 i 2002 oraz przede wszystkim awans do klasy A wywalczony w sezonie 2002/2003 obecny sezon 2010/2011 jest historyczny bowiem piłkarze tego małego Klubu awansowali z pierwszego miejsca do ligi okręgowej. Awans jest tym bardziej cenny, że po raz pierwszy w Gminie Sośnicowice będziemy mieli reprezentanta na tym poziomie rozgrywek.  Piłkarzom oraz Zarządowi składamy Gratulacje.

czytaj więcej

Pierwszy Gminny Turniej Siatkówki Plażowej.

Dnia 18 czerwca br. w Rachowicach odbył się Pierwszy Gminny Turniej Siatkówki Plażowej zorganizowany przez Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Sośnicowice. Warunki atmosferyczne nie rozpieszczały uczestników ale turniej udało się przeprowadzić. Była  to kolejna sportowa oferta skierowana do mieszkańców naszej gminy przez KRPA. Zwycięskie pary  Pierwszego Turnieju  Siatkówki Plażowej :  I-sze miejsce: Łukasz Węcławik, Łukasz Wolke,  II-gie miejsce Łukasz Mazur, Krzysztof Śniegoń,  III-cie miejsce Grzegorz Kwiatkowski, Sławomir Kramek.  Gratulujemy zwycięzcom. 

czytaj więcej

Informacja dot. Narodowego Spisu Powrzechnego

Informujemy, iż tylko do 16 czerwca 2011 r. każdy może samodzielnie spisać się przez Interne. 

czytaj więcej

Wóz bojowy dla OSP Rachowice

W dniu 04.06 2011 r. nastąpiło uroczyste przekazanie wozu bojowego jednosce OSP Rachowice.  W przekazaniu uczestniczyli mi. Burmistrz Sośnicowic Marcin Stronczek, Przewodnicząca Rady Regina Bargiel, Ksiądz Proboszcz Jerzy Pudełko, Prezes OSP Rachowice Józef Glagla. Samochód został zakupiony w roku bieżącym w Niemczech ze środków gminy.

czytaj więcej

Informacja dla hodowców trzody chlewnej.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gliwicach, w związku z sytuacja epioozotyczną na Litwie - stwierdzenie klasycznego pomoru świni, przesyła "Informację dla hodowców trzody chlewnej w sprawie klasycznego pomoru świni".

 

ULOTKA - Co to jest klasyczny pomór świń?

czytaj więcej

Ruszył remont ulicy Raciborskiej.

Firma Drog-Bud Sp. z o. o. z Częstochowy rozpoczęła remont ul. Raciborskiej. Pierwszy etap robót obejmuje zabudowę kolektora odwodnieniowego, drugi, wymianę podbudowy drogi a trzeci ułożenie nawierzchni. Prowadzone roboty pociągną za sobą utrudnienia dla okolicznych mieszkańców w postaci czasowych ograniczeń wjazdu na posesje. O szczegółowe informacje prosimy zwracać się do kierownika robót (tel. 795 565 128). Utrudnień należy się także spodziewać na trasie aktualnego objazdu, gdyż zabudowa końcowego odcinka kolektora odwodnieniowego będzie wymagała wprowadzenia ruchu wahadłowego w rejonie skrzyżowania ulic Raciborskiej i Parkowej.

czytaj więcej