Aktualności

Uwaga przedsiębiorcy !

Przypominamy, że wszelkie czynności związane z wpisem do Centralnej Ewidencji i
Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) – prowadzonej przez Ministra Gospodarki są BEZPŁATNE.

Wpis do tych rejestrów nie upoważnia do wykonywania działalności gospodarczej na terytorium Polski i nie jest wymagany przez przepisy prawa. Rozsyłane pisma, sugerujące konieczność uiszczenia opłaty za wpis do "rejestru przedsiębiorców", są w istocie ofertami handlowymi, o czym świadczą informacje zamieszczone drobnym drukiem. Uiszczona w odpowiedzi na takie pismo opłata za wpis stanowi przychód firmy, która wysyłając pismo wprowadza adresatów w błąd, sugerując publicznoprawny i obligatoryjny charakter tej opłaty.
Ewidencje tworzone przez tego typu firmy stanowią próbę powielenia ogólnodostępnych bezpłatnych informacji o przedsiębiorcach, zawartych w publicznych rejestrach CEIDG czy też REGON (http://www.stat.gov.pl/regon/), w których rejestracja jest całkowicie bezpłatna, o czym przypomina również zamieszczony na stronie https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg.cms.engine/ komunikat Ministra Gospodarki. Do wszystkich przypadków oferowania wpisu do rejestru przedsiębiorców za opłatą należy podchodzić ze szczególną ostrożnością.

czytaj więcej

Dożynki Gminne 2012

Burmistrz Sośnicowic i Samorząd Gminy Sośnicowice zapraszają na Dożynki Gminne dnia 9 września 2012r. na terenie Ośœrodka Sportu i Rekreacji w Soœśnicowicach ul.Raciborska.

 

W załączeniu plakat z programem.

czytaj więcej

Ekologiczne smaki w Gliwicach

Zapraszamy na XVII edycję Gliwickiego Kiermaszu Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej – Natura, zdrowie, kultura w sobotę 29 września 2012. Na kiermaszu, jak co roku, będzie można kupić różnorodne produkty ekologiczne prosto od rolników, dowiedzieć się więcej na temat korzyści z zakupów produktów wytworzonych w sposób zrównoważony, wziąć udział w warsztatach i zdegustować przygotowane z ekologicznych produktów potrawy. Każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Pełna treść ogłoszenia w załącznikach.

czytaj więcej

Święto Lasu oraz Śląskie Gody Żniwne

W najbliższy weekend 25-26 sierpnia br. zapraszamy na Święto Lasu oraz Śląskie Gody Żniwne. Obydwie imprezy będą odbywać się na boisku sportowym LKS w Kochanowicach. Dziś o godz. 18:15 na antenie Regionalnej Telewizji Katowice zostanie w programie "Co, gdzie, kiedy "zostanie wyemitowana rozmowa z przedstawicielami Spichlerza oraz Gminy Kochanowice promująca wydarzenia. Serecznie zapraszamy do uczestnictwa w Święcie Lasu!

czytaj więcej

Święto Miasta Linden 2012

W dniach 10 – 13 sierpnia br. nasza 4-osobowa delegacja z Burmistrzem na czele uczestniczyła w corocznym Święcie Miasta Linden  Stadtfest-Wochenende. Podczas uroczystości inaugurujących Burmistrz Sośnicowic wręczył Panu Dr. Ulrich Lenz ozdobną plakietę z życzeniami z okazji 35-lecia pełnienia funkcji Burmistrza Linden. Oprócz uczestnictwa w imprezach o charakterze artystyczno-kulturalnym wizyta partnerska miała również charakter oficjalny. Podczas kameralnego spotkania w budynku Ratuszu Burmistrzowie wymienili poglądy i dzielili się doświadczeniami w zakresie problemów związanych m innymi z oświatą i publicznym transportem lokalnym.  W końcowej części wizyty delegacja nasza została zapoznana z najnowszą inwestycją komunalną w Linden tj. z tzw „Parkiem Solarnym”.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 78 - Burze z gradem

W załączniku ostrzeżenie meteorologiczne na dzień 22.08.2012r.

czytaj więcej