Aktualności

Powiatowy Turniej Skata Sportowego o Puchar Starosty Gliwickiego

Powiatowy Turniej Skata Sportowego o Puchar Starosty Gliwickiego odbędzie się dnia 28.10.2012 r. o godzinie 10:00 przy ul. Łabędzkiej 39 Pawilon Sportowy - Boisko Klubu Sportowego "SOKÓŁ" w Łanach Wielkich k/Sośnicowic.

Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 20.10.2012 r. u :

- Pana Tadeusza Żogały tel. 503 926 979

- Pana Winfryda Ficona tel. 508 589 262

- oraz w Wydziale Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Gliwicach tel 332 66 70.

czytaj więcej

Tydzień poradniczy: zakładanie organizacji

Chcesz się zaangażować społecznie, a nie wiesz jak? Wahasz się, czy założyć stowarzyszenie, fundację?

Od 17 do 21 września 2012 r. Informatorium dla organizacji pozarządowych organizuje tydzień poradniczy, w czasie którego uzyskasz odpowiedzi na te i inne pytania związane z zakładaniem i rejestracją organizacji.

Jak skorzystać z naszej pomocy?

W ramach tygodnia poradniczego możesz:

1. W godz. 10.00 - 16.00 zadać pytanie doradczyniom

  • telefonicznie 801 646 719
  • przez Skype: Informatorium_ngo
  • przez komunikator gadu gadu: numer gg 43576851

2. Przesłać pytanie mailowo na adres info@ngo.pl lub przez formularz zadawania pytań na stronie: poradnik.ngo.pl/zapytaj

3. Wziąć udział w seminarium pt. "Stowarzyszenie czy fundacja - oto jest pytanie"

Seminarium ma na celu wyjaśnić podstawowe podobieństwa i różnice pomiędzy stowarzyszeniem a fundacją. Przedstawimy także, krótko zagadnienia dotyczące zakładania i rejestracji organizacji. Mamy nadzieję, że ułatwi to podjęcie świadomej decyzji o sformalizowaniu działań społecznych.
Seminarium odbędzie się 19 września 2012 r. w godz. 12.00 - 14.30, w siedzibie Centrum Szpitalna przy ul. Szpitalnej 5/5 w Warszawie.
Zgłoszenia na seminarium można przesyłać do 18 września 2012 r. na adres info@ngo.pl
Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w seminarium jest bezpłatny. Nie zwracamy kosztów podróży.

Informatorium dla organizacji pozarządowych jest prowadzone wspólnie przez Stowarzyszenie Klon/Jawor i Federację "Centrum Szpitalna"

Zapraszamy! Ty działasz - my pomagamy!

czytaj więcej

Bezpłatne, telefoniczne porady prawne

Masz problem ze spadkiem albo uzyskaniem odszkodowania? Twoja firma popadła w tarapaty przez nieuczciwych klientów? A może po prostu potrzebujesz pomocy prawnika? Skorzystaj z bezpłatnych telefonicznych porad prawnych dla mieszkańców województwa śląskiego.

Tylko 19 procent Polaków korzysta z usług prawnika, notariusza, adwokata czy radcy prawnego – wynika z danych Naczelnej Rady Adwokackiej. Pomimo rosnącej liczby spraw sądowych, 81 procent Polaków jest poza systemem ochrony prawnej. -W Polsce wiele osób fizycznych, a także przedsiębiorców nie korzysta z pomocy prawnej. Jeśli decydują się na ten krok, to zwykle dopiero wtedy, gdy dochodzi do sporów. Często jest już za późno. Takich sytuacji można byłoby uniknąć, gdyby z pomocy specjalisty skorzystano na początku rodzącego się problemu - tłumaczy radca prawny dr Bożena Wolińska z firmy Availo, której adwokaci i radcowie prawni za darmo przez jeden dzień będą udzielać porad prawnych mieszkańcom naszego województwa.

Zainteresowane osoby mogą skorzystać z pomocy prawników 17 września od godziny 8 do 20 pod numerem telefonu (22) 22 80 800 (koszt połączenia zgodny z taryfą operatora). Availo nie pobiera żadnych dodatkowych opłat. Na telefon czekają adwokaci i radcy prawni. Firma nie udziela porad z prawa podatkowego.

Availo to pierwszy w Polsce projekt, polegający na udzielaniu porad prawnych przy zastosowaniu najnowszych technologii. Jego celem jest dostępność, powszechność i niska cena usług prawniczych. Szczegóły na www.availo.pl.

czytaj więcej

Dodatkowy nabór wniosków w Sośnicowicach - Etap I - 2012

Informujemy, iż poszukujemy Inwestorów z terenu gminy Sośnicowice chcących przeprowadzić modernizację w zakresie trzech wariantów:

- zabudowa kotła na węgiel

- zabudowa kotła na węgiel wraz w wkładem solarnym

- zabudowa kotła solarnego

 

Chętnych do udziału w Programie Ograniczenia Niskiej Emisji zapraszamy do składania wniosków o udział w Urzędzie Miejskim w Sośnicowicach.

 

Termin realizacji inwestycji 2012r. !!!

czytaj więcej

Spichlerzowe wieści

W ubiegły weekend Spichlerz wczestniczył w XXI Krajowej Wystawie Rolniczej - Dożynki Jasnogórskie 2012 w Częstochowie oraz XXVIII Ogólnopolskim Zlocie Caravaningu "Gwarki 2012" w Koszęcinie. Serdecznie dziękujemy wystawcom za wzięcie udziału w imprezach...

Pełna treść Spichlerzowych wieści w załączniku.

czytaj więcej

Finał Pucharu Śląska MARCO CUP 2012

Dnia 15 września 2012 r. od godz. 10:00, na „Rancho u Marka” w Bargłówce odbędzie się Finał Pucharu MARCO CUP 2012 w konkurencjach Western i Rodeo.

 

Plakat w załączniku.

czytaj więcej