Aktualności

Badanie struktury gospodarstw rolnych

W terminie od 1 czerwca – 8 lipca 2013 r. na terenie całego kraju zostanie przeprowadzone badanie struktury gospodarstw rolnych na formularzu R-SGR. Badanie będzie realizowane metodą reprezentacyjną, co oznacza, Ŝe spośród wszystkich gospodarstw w województwie śląskim, została wylosowana próba 12% wynosząca ok. 11 tys. gospodarstw.

Więcej informacji w załącznikach.

czytaj więcej

Święto Miasta 2013

W załączniku plakat z planem Święta Miasta 2013. Zapraszamy!

czytaj więcej

Warsztaty Szkoleniowe Strategii Rozwoju Gminy Sośnicowice Konsultacje społeczne

Szanowni Państwo!

W związku z prowadzeniem prac nad opracowaniem Strategii Rozwoju Gminy Sośnicowice, zapraszamy Państwa na strategiczne warsztaty szkoleniowe poświęcone budowie Strategii Rozwoju Gminy Sośnicowice na lata 2013 – 2025.
Spotkanie konsultacyjne odbędzie się dnia 13.05.2013 r. (poniedziałek) o godz. 16:00 w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Sośnicowicach przy ul. Kościuszki 22.

Celem organizowanego spotkania jest poznanie potencjału gminy w układzie analizy SWOT oraz identyfikacja zadań oczekiwanych do realizacji w latach 2013-2025. Opinia mieszkańców jest niezwykle istotna z punktu widzenia realności i skuteczności założeń strategicznych, które zostaną przyjęte w Strategii, mając tym samym duży wpływ na jakość opracowania.

Serdecznie zapraszamy na warsztaty wszystkie zainteresowane osoby, firmy, stowarzyszenia oraz organizacje, którym nieobca jest troska o przyszłość naszej gminy i gorąco zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w planowaniu
kierunków jej rozwoju.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 39

Przewiduje się wystąpienie burz, podczas których opady deszczu wyniosą lokalnie od 20 mm do 30 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 80 km/h. Miejscami możliwy opad gradu.

Pełna treść w załączniku.

czytaj więcej