Aktualności

Ministerstwo Finansów ostrzega przed nieuczciwymi ofertami obniżenia kosztów pracowniczych

Ministerstwo Finansów informuje o narastającym zagrożeniu działania nieuczciwych „przedsiębiorców” oferujących obniżenie kosztów pracowniczych tj. zaliczek PIT oraz składek ZUS przy wykorzystaniu instytucji outsourcingu personalnego. Resort finansów podejmuje stosowne działania i jednocześnie informuje o mechanizmie, który stanowi realne zagrożenie interesów uczciwych przedsiębiorców.
Zidentyfikowany proceder polega na oferowaniu przedsiębiorcom zatrudniającym pracowników, usługi mającej spowodować oszczędności nawet do 50% kosztów pracowniczych. Ma to być możliwe dzięki rzekomo uzyskanym przez oferenta dotacjom z funduszy Unii Europejskiej lub Szwajcarskich Funduszy Inwestycyjnych na pokrycie składek ZUS oraz należności z tytułu podatku dochodowego od wynagrodzeń pracowników.

Szczegóły w załącznikach

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 77 - opady marznące

Przewiduje się przejściowe wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź. Opady będą stopniowo przemieszczać się z północy na południe województwa i w miarę wzrostu temperatury przechodzić w słabe opady deszczu. W Beskidzie Śląskim i Żywieckim wystąpienie zjawiska przewiduje się w godzinach popołudniowych i wieczornych.

czytaj więcej

Oddanie do użytku obiektów sportowych przy ul. Kozielskiej w Sierakowicach

14 listopada 2013 roku oddany do uzytku został obiekt sportowy przy ul. Kozielskiej w Sierakowicach.

W ramach projektu, po gruntownej przebudowie i modernizacji, powstał imponujący kompleks wielofunkcyjnego obiektu sportowego o nawierzchni poliuretanowej w skład , którego wchodzą:
- boisko do piłki ręcznej
- dwa boiska do koszykówki
- boisko do siatkówki
- boisko do siatkówki plażowej
- kort tenisowy
a ponadto bieżnia i skocznia

Wartość projektu 708 967,75 zł

GALERIA ZDJĘĆ

czytaj więcej