Aktualności

Sylwester 2013 - 2014

Burmistrz Sośnicowic zaprasza w dniu 31.12.2013r. o 23:45 na rynek w Sośnicowicach na powitanie nowego roku !

czytaj więcej

Życzenia Świąteczne

W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok pełni nadziei spoglądamy w przyszłość. Składam życzenia, zdrowia, pogody ducha, spełnienia wszystkich marzeń, zawodowej satysfakcji i wielu sukcesów

czytaj więcej

Informacja dla mieszkańców sołectw Bargłówka i Tworóg Mały

Informujemy Państwa uprzejmie o trwających pracach projektowych związanych z opracowaniem na zlecenie Gminy Sośnicowice koncepcji uporządkowania gospodarki ściekowej w miejscowościach Bargłówka i Tworóg Mały w oparciu o przydomowe oczyszczalnie ścieków.
Wykonawcą opracowania koncepcyjnego jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „DOMED” Sp. z o.o. z Wrocławia (Tel: 071 7880017).
Projektanci w/w firmy w ramach prac projektowych będą przeprowadzać w dniach  19 – 22 grudnia 2013r. wizje inwentaryzacyjne na terenie prywatnych posesji oraz będą pozyskiwać od właścicieli nieruchomości pisemne oświadczenia o wyrażeniu zgody na  budowę przydomowych oczyszczalni  ścieków. Składane przez właścicieli nieruchomości oświadczenia o wyrażeniu zgody na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków mają charakter  wstępnej deklaracji.
Prosimy uprzejmie o udostępnienie projektantom nieruchomości oraz udzielenie niezbędnych informacji celem umożliwienia prawidłowej realizacji czynności związanych z opracowaniem koncepcji.
W przypadku nieobecności właścicieli nieruchomości w czasie wizyty projektantów, oświadczenia do podpisania wraz z numerami kontaktowymi do projektantów zostaną zostawione w sąsiednich nieruchomościach. 
Z opracowaną koncepcją mieszkańcy Bargłówki oraz Tworogu Małego zostaną zapoznani na zebraniach wiejskich w I kwartale 2014r.

czytaj więcej

Już pachną święta…

7 grudnia tego roku, salę gimnazjalnej stołówki wyjątkowo nie wypełnił zapach smacznych obiadów, ale woń świeżej jodły  zwiastująca nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. W ten sobotni poranek szesnaście „złotych rączek“ zebrało się by wspólnie rozpocząć pierwsze spotkanie z cyklu „MANUFAKTURA“, tym razem tworzyłyśmy kompozycje świąteczne. Dzięki przychylności   i szczodrości sponsorów warsztaty dla uczestniczek były całkowicie bezpłatne. Jedyną kwestią, której sponsor nie zapewniał, był zapał  twórczy a tego naszym „złotym rączkom“ nie brakowało. Wszystkie niezwykle udane stroiki uczestniczki zabrały ze sobą do domu,  by dodały uroku świątecznym stołom. Teraz mogą zbierać nowe siły     i inspiracje do kolejnych spotkań.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczestniczkom za udział w warsztatach, a sponsorom nie tylko za wsparcie finansowe, ale również za wiarę w powodzenie naszej inicjatywy.

Do zobaczenia wkrótce!

ORGANIZATORKI :

JUSTYNA CEBULSKA

JOANNA OLSZEWSKA

HANNA GREC-WIĘCKOWSKA

czytaj więcej

Informacja w sprawie wprowadzania dodatkowych nazw miejscowości w języku niemieckim w gminie Sośnicowice

W dniu 23.10.2005r. przeprowadzono konsultacje w sprawie wprowadzenia nazw miejscowości w języku niemieckim na terenie gminy Sośnicowice, zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w Sośnicowicach  Nr XXIV/ 236/2005  z dnia 09.05.2005r. Wśród mieszkańców gminy uprawnionych do głosowania było 6518, z tego przywileju skorzystało 1979 obywateli. Za wprowadzeniem nazw miejscowości w języku niemieckim opowiedziało się 1111 osób, a przeciwnego zdania było 851. Mieszkańcy następujących miejscowości  zagłosowali w większości za wprowadzeniem nazw miejscowości:

Kozłów-Kozlow,

Łany Wielkie-Lona Lany,

Rachowice- Rachowitz,

Sierakowice-Schierakowitz,

Sośnicowice- Kieferstädtel,

Smolnica-Smolnitz,

Trachy-Althammer.

W dwóch sołectwach: Tworóg Mały i Bargłówka większość głosujących mieszkańców oddała głos przeciw wprowadzeniu nazwy miejscowości w języku niemieckim. Urząd jednak zaniechał kontynuowania procedury i dopiero w 2012r. na wniosek mieszkańców rozpoczęto dalsze działania, których efektem jest wprowadzenie dwujęzycznych nazw miejscowości. Środki finansowe na wykonanie prac związanych z wymianą tablic pochodzą z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.
Jednocześnie informujemy, że podwójna nazwa w miejscowości Łany Wielkie zostanie wykonana w terminie późniejszym z uwagi na wymagania formalne związane z umieszczeniem łącznika między słowami Lona-Lany.

czytaj więcej

Zaproszenie na Koncert Świąteczny

Burmistrz Sośnicowic zaprasza 14 grudnia 2013 r. na koncert świąteczny w wykonaniu młodych artystów z Gminy Sośnicowice. W programie utwory klasyczne i rozrywkowe.

czytaj więcej