Aktualności

Święto Miasta i Gminy Sośnicowice - Galeria zdjęć

czytaj więcej

Krajowe ćwiczenie RENEGADE - KAPER

Krajowe ćwiczenie RENEGADE - KAPER 15/1

 

Informuję, że w dniu 12 maja br. w godz. 6.00 - 19.00 Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE - KAPER 15/1. Jednym z elementów przedsięwzięcia jest epizod dotyczący naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. W dniu ćwiczenia Ośrodki Dowodzenia i Naprowadzania (ODN) będą emitować sygnały zgodne z trasą przelotu podejrzanego statku.

Podczas ćwiczeń odbędzie się również trening systemu alarmowania i ostrzegania podczas którego uruchomione zostaną syreny alarmowe do ogłoszenia i odwołania alarmu.

 

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. (poz. 96), w przypadku syren alarmowych będą to:

-ogłoszenie alarmu - dźwięk modulowany trwający trzy minuty,

-odwołanie alarmu - dźwięk ciągły trwający trzy minuty.  

 

Proszę zwrócić uwagę, że alarmowanie będzie miało miejsce tylko na terenie powiatów znajdujących się na trasie ewentualnego przelotu statku powietrznego.

Od godziny 06.00 w dniu treningu zakazane są jakiekolwiek prace konfiguracyjne, testowanie systemu oraz praca na kanałach służących do sterowania systemem syren alarmowych (AW-14 i AW- 46) bez zezwolenia operatora centrali wojewódzkiej. Jedynym wyjątkiem jest wezwanie do wyjazdu jednostek Straży Pożarnej do akcji.

czytaj więcej

Święto Miasta i Gminy Sośnicowice - 16 maja 2015

Burmistrz Sośnicowic zaprasza na Święto Miasta i Gminy Sośnicowice w dniu 16 maja 2015. Program dnia w załączniku.

czytaj więcej