Ankieterzy zapytają o to jak podróżujemy

Data dodania: 20 Września 2017
Od września do listopada 2017 r. w wylosowanych 53 gospodarstwach domowych naszej Gminy, a także przystankach ankieterzy będą pytali o to, jak na co dzień przemieszczacie się do pracy, szkoły, na zakupy lub do domu. Jeden wywiad będzie trwał nie dłużej, niż 10 minut. Chcemy poznać jak podróżują dorośli, młodzież oraz dzieci. W imieniu najmłodszych poprosimy o wypowiedź ich rodziców lub opiekunów.
 
Celem badania, które chce z Państwem przeprowadzić ankieter, jest zebranie informacji na temat wszystkich podróży, które odbyli Państwo w ciągu dnia, aby w efekcie poprawić i dopasować system transportowy do rzeczywistych potrzeb i oczekiwań. Chcemy dowiedzieć się, jak mieszkańcy Subregionu przemieszczają się, do pracy, szkoły, na zakupy lub do domu. Zależy nam na tym, żeby poznać codzienne zachowania komunikacyjne pasażerów transportu publicznego, użytkowników samochodów osobowych, rowerzystów, pieszych. Zebrane informacje zostaną wykorzystane m.in. do dostosowania rozkładów jazdy do potrzeb podróżnych, planowania przebiegu przyszłych ulic, dróg rowerowych i tras linii komunikacji miejskiej.
 
Badanie prowadzą ankieterzy firmy PBS Sp. z o.o. Każdy ankieter posiada imienny identyfikator umieszczony w widocznym miejscu. W razie wątpliwości, tożsamość ankietera możecie Państwo potwierdzić pod numerem telefonu infolinii KZK GOP: 800 16 30 30 lub na stronie internetowej www.studiumtransportowe.pl, w zakładce „Sprawdź ankietera”.
Badanie jest całkowicie anonimowe, co oznacza, że żadne informacje zebrane podczas wywiadu nie będą wykorzystane w sposób pozwalający na zidentyfikowanie pytanej osoby. Wyniki badania będą analizowane jedynie w postaci zbiorczych zestawień statystycznych.
 
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie http://studiumtransportowe.pl/.
 
Państwa udział w badaniu jest bardzo ważny. Im dokładniejsze informacje zgromadzimy, tym lepiej będziemy mogli dostosować system transportowy do potrzeb mieszkańców.
 
Zapraszam i gorąco zachęcam do udziału w badaniu. W przypadku pytań lub wątpliwości dotyczących realizacji tego przedsięwzięcia proszę kontaktować się z naszym Biurem Związku (tel. 32 461 22 50, e-mail: biuro@subregioncentralny.pl).