Informacja Burmistrza Sośnicowic

Data dodania: 20 Marca 2020
Szanowni Mieszkańcy,
w związku z wprowadzeniem w naszym kraju stanu zagrożenia epidemicznego pragnę zapewnić, że w naszej gminie podjęto wszelkie działania mające na celu  zminimalizowanie zagrożenie zarażenia koronawiusem.
Dotychczas nie wykryto przypadku zarażenia koronawirusem w gminie, natomiast
10 osób objętych jest kwarantanną domową – prewencyjną.
Na chwilę obecną dostawy wody i odbiór odpadów  nie są zagrożone.


Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa zamknięte zostały w całej gminie obiekty sportowe (boiska, hale sportowe, siłownie plenerowe) oraz place zabaw. Prosimy, by rodzice zwrócili uwagę, aby ich dzieci nie korzystały z zewnętrznych obiektów spotykając się ze znajomymi.
 
Rodzice dzieci do lat ośmiu mają prawo do dodatkowego, płatnego zasiłku opiekuńczego na czas zamknięcia szkół i przedszkoli. Na chwilę obecną placówki edukacyjne
i opiekuńcze zamknięte będą do 25 marca.
 
Drodzy Uczniowie, wykorzystajcie ten czas w domu, by pogłębić swoją wiedzę, zająć się hobby, na które dotąd brakowało Wam czasu, poczytajcie książki, które leżały w kącie lub oglądajcie filmy. Nie spotykajcie się jednak z koleżankami i kolegami – także od Was i Waszej odpowiedzialności  zależy zdrowie innych ludzi. W obecnej sytuacji nikt nie będzie miał za złe, że kontaktujecie się przez media społecznościowe.
Pamiętajcie także, by zaglądać na strony Waszych szkół i być w stałym kontakcie
z nauczycielami, by móc czynnie uczestniczyć w lekcjach prowadzonych zdalnie.
 
Drodzy Seniorzy, ale i wszyscy, którzy z jakiś powodów nie mogą opuścić swoich domów: jeśli potrzebujecie pomocy w zakupach, brakuje Wam leków lub innych niezbędnych produktów życia codziennego, możecie zgłosić taką potrzebę w Ośrodku Pomocy Społecznej w Sośnicowicach. Od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-16.30 można dzwonić na telefon stacjonarny 32 428 51 80, natomiast codziennie od godziny 14.00-19.00 pracownik OPS dyżuruje pod telefonem komórkowych nr 501 074 191.
Także nasi wspaniali Sołtysi są gotowi do pomocy.
 
Dziękuję Wam, drodzy Mieszkańcy, za pomoc, jaką niesiecie sobie nawzajem i każdą okazaną względem siebie życzliwość.
 
Pragnę raz jeszcze prosić o odpowiedzialne podejście do tematu społecznej kwarantanny. Nie narażajmy siebie i innych, ale zachowajmy także spokój i rozwagę. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie, jako społeczeństwo, przetrwać ten trudny czas
i uchronić siebie, ale i najsłabszych członków naszej społeczności, od zachorowania.
Zachęcam do śledzenia komunikatów służb sanitarnych oraz korzystanie ze sprawdzonych źródeł informacji.
Na naszej stronie internetowej www.sosnicowice.pl stworzona została zakładka „Koronawirus”, w której znajdują się wszystkie ważne i aktualne informacje.
 
Choć urząd zamknięty jest obecnie dla klientów, jesteśmy do Waszej dyspozycji telefonicznie i poprzez pocztę elektroniczną. Można się także kontaktować z nami poprzez Facebooka gminy.
Życzę Wszystkim dużo zdrowia i spokoju!
 
Burmistrz Sośnicowic
   Leszek Kołodziej