Zmiana rozkładu jazdy autobusów

Data dodania: 31 Sierpnia 2020
Szanowni podróżni,
 
 
w związku rozpoczęciem roku szkolnego oraz koniecznością zapewnienia dojazdu dzieci do szkół z zachowaniem wytycznych sanitarnych informujemy, że od dnia 01.09.2020 r. będą wprowadzone następujące zmiany w kursowaniu autobusów linii nr 624:
z uwagi na dojazd do szkoły w Kozłowie na godz. 8:00, jedna para kursów zostanie wydłużona do przystanku KOZŁÓW PĘTLA.
Ponadto przyspieszone zostaną kursy rozpoczynające się obecnie o godzinie:
  • 6:23 z przystanku SOŚNICOWICE PĘTLA w kierunku Gliwic o 5 minut,
  • 7:10 z przystanku PLAC PIASTÓW w kierunku Wilczego Gardła o 10 minut
Nowy rozkład jazdy jest dostępny i aktualizowany na bieżąco na stronie organizatora komunikacji tj.: rj.metropoliaztm.pl
 
Dodatkowo informujemy, że w związku z zakończeniem prac związanych z przebudową drogi powiatowej 2616S w Smolnicy, z dniem 31.08.2020 r. dla przystanku „Smolnica Kapliczka” została przywrócona stała lokalizacja przystanku w obu kierunkach.
 
 
 
Ponadto informujemy, że w związku rozpoczęciem roku szkolnego oraz koniecznością zapewnienia dojazdu dzieci do szkół z zachowaniem wytycznych sanitarnych od dnia 01.09.2020 r., zostanie wprowadzony dodatkowy autobus dla linii nr 1  przeznaczony tylko dla dzieci dojeżdżających do Szkoły w Sierakowicach na godzinę 8:00.  Godziny odjazdu się nie zmienią. Do Tworogu, Sierakowic i Rachowic przed godzina 8:00 pojadą dwa autobusy. Dzieci mogą korzystać z obu autobusów, z tym że najpierw powinien zapełnić się autobus dodatkowy.  Osoby, które również korzystają z tego połączenia w celu dotarcia do Sośnicowic są proszone o wsiadanie do autobusu linii nr 1.