Mistrzostwa świata w Gliwicach – sportowe wydarzenie grudnia
Najlepsi piłkarze z całego świata zjadą do Gliwic, by wziąć udział w mistrzostwach świata w teqballu – nowej, dynamicznie rozwijającej się dyscyplinie sportu, której ambasadorami są m.in. Luis Figo, Charles Puyol czy Ronaldinho. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny.
 
Belgia, Czechy, Anglia, Francja czy Brazylia – to tylko część krajów, z których zawodnicy zagrają w mistrzostwach świata w teqballu, które w dniach 8-11 grudnia zostaną rozegrane w Arenie Gliwice. Nowy, wymyślony na Węgrzech sport zaczyna podbijać sportowy świat. Dość powiedzieć, że ambasadorami tej dyscypliny są takie gwiazdy jak Luis Figo, Charles Puyol czy Ronaldinho, a z teqballowej infrastruktury korzystają federacje, kluby i akademie piłkarskie z różnych zakątków globu takie jak: Arsenal Londyn, Chelsea Londyn, FC Barcelona, Paris Saint-Germain oraz związki piłkarskie Belgii, Brazylii czy Chorwacji.
Czym jest teqball?
Gra w teqball odbywa się na specjalnym stole, przypominającym ten do tenisa stołowego, ale o charakterystycznym wygięciu. Dyscyplina bazuje na piłce nożnej i jest – jak twierdzą jej pomysłodawcy – jest niezwykle rozwijająca ruchowo i fizycznie, przez co świetnie nadaje się na propozycję
Zasady są bardzo proste. Grają dwaj gracze (lub 2-osobowe zespoły), a żeby zdobyć punkt należy nie dotykając piłki więcej niż 3 razy, należy przerzucić ją na połowę przeciwnika. Nie można dotykać piłki rękami i nie można dwa razy pod rząd odbić piłki tą samą częścią ciała. Mecz wygrywa gracz (drużyna), która jako pierwsza zwycięży w 2 setach. Każdy set składa się z 12 punktów.
Docenione zawody krajowe
To nie pierwsze spotkanie z teqballem w gliwickiej Arenie – w październiku mieliśmy przyjemność gościć Konsula generalnego Węgier w Krakowie, najważniejszych przedstawicieli Międzynarodowej Federacji Teqballu oraz spore grono naprawdę utalentowanych adeptów tego młodego sportu. Miała też wtedy miejsce ceremonia przekazania stołu, który ma przysłużyć się rozwojowi nowej dyscypliny i zaszczepić w mieszkańcach Gliwic teqballowego bakcyla. Dobra organizacja zawodów krajowych spowodowała, że w grudniu w tym samym miejscu zobaczymy najlepszych zawodników świata w tym sporcie. Mecze rozgrywane będą w pięciu kategoriach – single i deble kobiet, single i deble mężczyzn, deble mieszane. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny.
 
Podstawowe informacje
 – Turniej odbywać się będzie w dn. 8-11 grudnia
– Godziny rozgrywania meczów: 8-20
– Wstęp bezpłatny
– Miejsce: Duża Arena w Arenie Gliwice