Drodzy Mieszkańcy,

W piątek opublikowaliśmy informację Powiatu Gliwickiego dotyczącą zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy dla naszych sąsiadów z Ukrainy.

Aby ułatwić Wam możliwość pomocy informujemy, że wszystkie potrzebne rzeczy można dostarczyć w poniedziałek, 28 lutego br. do następujących siedziby OSP:

  • OSP Sośnicowice, ul. Łabędzka 1, w godzinach 16.00 – 18.00
  • OSP Smolnica, ul. Smolnicka 17, w godzinach 17.00 – 19.00
  • OSP Kozłów, ul. Łabędzka 12, w godzinach 17.00 – 19.00
  • OSP Sierakowice, ul. Wiejska 67, w godzinach 17.00 – 19.00

Każdy kto chciałby pomóc, może wesprzeć akcję poprzez przekazanie środków sanitarnych i higienicznych, a w szczególności:

  • produkty higieny osobistej:  chusteczki nawilżające, wata, chusteczki higieniczne, ręczniki papierowe, papier toaletowy, pasta i szczoteczki do zębów, mydła, środki higieny osobistej, pampersy dla dzieci, kosmetyki do pielęgnacji dzieci, ręczniki bawełniane lub z mikrofibry, podpaski,
  • koce w tym termiczne oraz śpiwory; kołdry; pościele; poduszki – ważne, aby przekazywane dary były nowe i zapakowane w sposób umożliwiający transport,
  • środki medyczne i opatrunkowe (np. opatrunki, kompresy i gaziki jałowe, bandaże, woda utleniona, płyny infuzyjne, dezynfekujące, środki przeciwbólowe itd.).

Wszystkie osoby, które chciałyby także wesprzeć Ukrainę finansowo, mogą to zrobić za pośrednictwem wpłat na konto bankowe Caritas Diecezji Gliwickiej:

Nr konta  :  57 1240 1343 1111 0010 0216 7128  z dopiskiem “UKRAINA”

Z przekazanych środków pieniężnych również zostaną zakupione wyżej wymienione rzeczy.

Komenda Miejska Policji w Gliwicach zwróciła się do nas z prośbą o rozeznanie możliwości udostępnienia przez Mieszkańców lokalów, w których można by było ulokować uchodźców.

Jeśli ktoś z Was ma możliwość udostępnienia lokalu mieszkalnego proszony jest o kontakt osobisty z Urzędem Miejskim w Sośnicowicach lub pod numerem telefonu 32 238 71 91.

Za każdy gest pomocy i wsparcia serdecznie dziękujemy!