Informacja przekazana przez Starostwo Powiatowe w Gliwicach:

Włączamy się w pomoc rzeczową dla Ukrainy, organizowaną przez Caritas Diecezji Gliwickiej oraz Grupę Niekotrans-Nova Sp.  z o. o. na poczet wsparcia naszych sąsiadów, doświadczających trudnej sytuacji wojennej w swojej ojczyźnie.

Każdy kto chciałby pomóc, może wesprzeć akcję poprzez przekazanie środków sanitarnych i higienicznych, a w szczególności:

  • produkty higieny osobistej:  chusteczki nawilżające, wata, chusteczki higieniczne, ręczniki papierowe, papier toaletowy, pasta i szczoteczki do zębów, mydła, środki higieny osobistej, pampersy dla dzieci, kosmetyki do pielęgnacji dzieci, ręczniki bawełniane lub z mikrofibry, podpaski,
  • koce w tym termiczne oraz śpiwory; kołdry; pościele; poduszki – ważne, aby przekazywane dary były nowe i zapakowane w sposób umożliwiający transport,
  • środki medyczne i opatrunkowe (np. opatrunki, kompresy i gaziki jałowe, bandaże, woda utleniona, płyny infuzyjne, dezynfekujące, środki przeciwbólowe itd.).

Okażmy solidarność z naszymi Sąsiadami i Przyjaciółmi z Ukrainy. Od poniedziałku, 28 lutego 2022 roku można przekazywać artykuły pomocowe w Starostwie Powiatowym w Gliwicach. Wszystko, co uda się zebrać przekażemy do punktu zbiórki w Nieborowicach a stamtąd zostaną przetransportowane na Ukrainę.

Punkty zbiórki:

  1. centrala Caritas Diecezji Gliwickiej przy ul. Ziemowita 2  w godz. 8.00-14.00 od poniedziałku do piątku,
  2. Grupa Niekotrans-Nova Sp.  z o.o. teren bazy samochodowej, ul. Główna 69 Nieborowice,

Każdy z nas może zaangażować się we wsparcie.

Wszystkie osoby, które chciałyby także wesprzeć Ukrainę finansowo, mogą to zrobić za pośrednictwem wpłat na konto bankowe Caritas Diecezji Gliwickiej:

  Nr konta  :  57 1240 1343 1111 0010 0216 7128  z dopiskiem “UKRAINA”

Z przekazanych środków pieniężnych również zostaną zakupione wyżej wymienione rzeczy.

Z góry dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca za okazane  wsparcie i  pomoc rzeczową, jak również finansową .

Szczegółowe informacje można uzyskać w Caritas Diecezji Gliwickiej przy ul. Ziemowita 2 pod nr tel. 32 230 78 70  lub  667 445 774 .

Okażmy solidarność naszym Przyjaciołom w Ukrainie.