Zapraszamy wszystkich na Gminny Dzień Sportu, który odbędzie się 17 czerwca 2023 r. (sobota).

Na boisku Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sośnicowicach odbędzie się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza.
Drużyny z terenu naszej gminy (sołectwa, firmy, grupy znajomych) mogą zgłaszać się do 13 czerwca wysyłając skan wypełnionej karty zgłoszeniowej na adres miasteczko[@]sosnicowice.pl lub składając ją w sekretariacie Urzędu.
Start o godz. 9.30, od godz. 9.00 otwarcie biura turnieju i załatwianie formalności.
Szczegóły w regulaminie.

Wraz z Powiatem Gliwickim zapraszamy wszystkich rowerzystów na Rajd Rowerowy Gminy Sośnicowice i Powiatu Gliwickiego.  Tym razem przejedziemy nie tylko ścieżkami Gminy Sośnicowice, ale – by było powiatowo – wjedziemy na teren Gminy Rudziniec i podjedziemy pod wieżę przeciwpożarową w Łączy.
Zapisy do 13 czerwca  – wystarczy wysłać imię i nazwisko na adres miasteczko[@]sosnicowice.pl lub dzwonić pod numer telefonu 32 335 86 33.
Obowiązuje limit 70 osób.
Start o godz. 9.30, od godz. 9.00 otwarcie biura rajdu i załatwianie formalności.
Szczegóły w regulaminie.

Dla najmłodszych od 3 do 10 lat na boisku Szkoły Podstawowej w Sośnicowicach (ul. Gliwicka 21) biegi i zabawy sportowe – szczegóły niebawem.

Prócz tego Strażacy z OSP Sośnicowice podjadą wozem bojowym, który będzie można obejrzeć, wsiąść, zapytać druhów o ich służbę.

Także na terenie szkoły ustawi się stoisko, gdzie każdy będzie się mógł zapoznać z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Na wszystkich uczestników Gminnego Dnia Sportu czekają upominki i poczęstunek.

Zachęcamy, by ten dzień spędzić aktywnie w gronie rodziny i znajomych.

Wszystkie boiska – do koszykówki, siatkówki, tenisa ziemnego i squash – znajdujące się na terenie OSiR ,będą ogólnodostępne. Będą czekać piłki, paletki itp. Można pograć, pobawić się, poćwiczyć.

Zachęcamy także, by tego dnia urządzić sobie piknik w naszym parku – pod wiatami czekają grille, jest miejsce, by usiąść na kocu i zjeść wspólnie posiłek.

Mamy nadzieję, że będziecie tego dnia z nami!